Skarpetki na szlaku przygód

Przygody to coś, co uwielbiają dorośli. Coś, dzięki czemu będzie można się doskonale bawić, zawsze w pozytywny sposób na nas oddziałuje. Skoro dorośli lubią przygody, to chyba nikt nie będzie się dziwił, że i dzieci kochają je tak samo mocno. Może nie mają one zbyt wielu okazji do tego, aby przeżywać radosne przygody, więc warto im to w jakiś sposób wynagrodzić. Uda się to na pewno wtedy, jeżeli zapewnimy dzieciom odpowiednie książki do czytania. W książkach dla dzieci jest mnóstwo emocjonujących przygód. Jak chociażby w książce, którą napisała Justyna Bednarek – “Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik” (https://www.taniaksiazka.pl/skarpetka-na-tropie-czyli-kto-ukradl-zloty-guzik-justyna-bednarek-p-962276.html). Inne książki ze skarpetkowej serii są również w stanie zapewnić wiele emocjonujących przygód.

“Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik”

Mama Małej Be i jej tata szykują się do wyjścia do restauracji. Podczas ubierania się mama orientuje się, że przy jej ulubionym żakiecie nie ma złotego guzika. Czy ktoś go ukradł? Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropicielki. Postanawia zostać detektywem, który wyjaśni sprawę zaginionego guzika. Czy guzik padł ofiarą złodzieja? Czy też może sam po prostu odpadł? Skarpetka wyrusza w ślad za guzikiem. Po drodze będzie musiała pomóc aktorom, którzy kompletnie zapomnieli swoich ról. Ktoś zjadł chomikowi całą czekoladę. Czy skarpetka będzie w stanie wyjaśnić, kto tego dokonał? A może skarpetka odnajdzie złoty guzik w kawiarni, gdzie mama piła kawę? Na szczęście bohaterka nie będzie sama. Skarpetka otrzyma pomoc od swoich przyjaciół. Wspólnymi siłami szybciej uda im się rozwiązać daną zagadkę.

“Nowe przygody skarpetek”


Drugi tom tej niesamowitej serii. Po tym, jak tom pierwszy odniósł niespodziewany sukces, Justyna Bednarek nie dała się długo prosić. Postanowiła napisać kolejną część fantastycznych przygód skarpetek, które nie chciały nudzić się w koszu na pranie. One chciały przeżywać niesamowite przygody. Tym razem w drogę postanowiła wyruszyć bordowa, malinowa, żółta, biała, anilanowa, bawełniana i frotte. Jakie przygody będą miały dzielne bohaterki, które jeszcze nigdy nie miały przyjemności podziwiać świata z takiej perspektywy? Jedna z nich zostanie pomocnikiem pana Henryka. Wspólnie będą sprzedawali oranżadę. To, co zrobią z zarobionymi pieniędzmi, może zdumiewać. Jedna ze skarpetek zostanie pomocnikiem bardzo ważnej osobistości. Pewnego pana, co ma długą, białą brodę i czerwone ubranie. Kim on jest? Chyba wszystkie dzieci są w stanie się tego domyśleć. Przygody skarpetek podobają się dzieciom.