Książki dla dzieci

Dzieci powinny wiedzieć, że czytanie to jedna z najlepszych umiejętności, jaką warto umieć. Może nie łatwo będzie się jej nauczyć, o czym rodzice szybko się przekonają, ale kiedy już to nastąpi, to będzie pełnia satysfakcji. Całkiem możliwe, że przy pomocy fajnych książek, jakie będziemy jako rodzice podsuwać dzieciom, te nauczą się czytać. Jedną z takich książek, jakie na pewno spodobają się dzieciom, jeżeli chodzi o czytanie jest Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik – Tania Książka Justyny Bednarek. Chociaż nie można zapomnieć, że wszystko zaczęło się od zupełnie innej książki.

“Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Ta książka to już prawdziwy hit, który wśród rodziców cieszy się ogromną popularnością, a dzieci z wielką przyjemnością powracają do jej czytania. Otóż w domu Małej Be dochodzi do bardzo dziwnych sytuacji. Podczas prania giną skarpetki. Mama dziewczynki wkłada zawsze po dwie skarpetki, a bardzo często wyjmuje pojedyncze sztuki. Gdzie są więc pozostałe skarpetki? Do wyjaśnienia tej sytuacji zostaje wezwany hydraulik, który ze zdumieniem odkrywa wielką dziurę za pralką. Okazuje się, że tą oto dziurą skarpetki postanowiły wyruszyć w świat, aby zakosztować różnych przygód. Znudziło im się życie do tej pory. Postanowiły one sprawdzić, jak to jest w wielkim świecie. Co też mogło się przydarzyć skarpetkom? Na jakie przygody mogły liczyć? To każdy czytelnik sprawdzi z wielką przyjemnością.

“Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik”

Rodzice Małej Be wybierają się na randkę. Mama ma w planach założyć swój ulubiony żakiet. Ze zdumieniem odkrywa, że przy żakiecie brakuje jednego, złotego guzika. Czy to możliwe, żeby ktoś go ukradł? Pewna skarpetka postanawia zostać detektywem i odkryć, co tak naprawdę stało się z guzikiem. Zanim to się stanie, będzie musiała również rozwiązać inne zagadki “kryminalne”, jakie pojawią się na jej drodze. Począwszy od tego, kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? To nie jedyna tajemnica z jaką będzie musiała zmierzyć się skarpetka. W czym będzie ona mogła pomóc, jeżeli chodzi o aktorów teatralnych? Czy to możliwe, żeby sroka chciała jej pomóc odnaleźć guzik? A może ptak sam będzie miał ochotę na to, aby wziąć sobie ten guzik. Wiadome jest jedno – skarpetkę czeka bardzo trudne zadanie. Ale jeżeli tylko rozejrzy się w odpowiedni sposób – bez trudu będzie wiedziała jak odnaleźć guzik od żakietu mamy. Przygody skarpetek już od kilku dobrych lat bawią dzieci, które same chętnie angażują się w “śledztwo”.