Przygody skarpetek dla dzieci

Patrząc na obecnie dostępne bajki, można być pod wielkim wrażeniem tego, co można kupić. W dawnych czasach nie mieliśmy tylu wspaniałych lektur, które mogłyby bawić nas każdego dnia. Teraz czasy się zmieniły, a z dziećmi można czytać naprawdę wspaniałe książki. Nie odmawiajmy dzieciom takiej przyjemności, ponieważ jest to dla nich ważna chwila. Również dorośli mogą skorzystać na wspólnym czytaniu z dziećmi. Do wspólnego czytania można zaprosić książkę pt. “Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik“. Jej autorką jest Justyna Bednarek, która swoją popularność zdobyła dzięki innej książce.

“Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Jeżeli mówi się o przygodach skarpetek, to nie można zapomnieć o tym, że jest to seria, która ma już kilka tomów. Numer jeden to właśnie ten, który nosi tytuł “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Otóż w domu Małej Be cały czas giną skarpetki. Mama zawsze wkłada komplet do prania, a wyjmuje pojedyncze sztuki i nie da się tego w żaden sposób wyjaśnić. W końcu mama postanawia wezwać hydraulika. Po jego wizycie okazuje się, że za pralką znajduje się wielka dziura. Ku zaskoczeniu rodziny – skarpetki postanowiły zmienić swoje życie. To dotychczasowe bardzo im się znudziło i postanowiły one przekonać się, jak to jest na prawdziwym świecie. One również chcą mieć swoje przygody! Jakie one będą? Tego młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się z książki.

“Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik”

Rodzice Małej Be idą na randkę, więc mama postanowiła stosownie się ubrać do tej okazji. Chce założyć na siebie swój ulubiony żakiet, ale przekonuje się, że nie ma przy nim guzika. Skarpetka, która wszystko obserwuje uznaje, że jest to zagadka, którą jak najszybciej trzeba wyjaśnić. W tym celu postanawia ona wszcząć śledztwo, aby znaleźć złodzieja, który odpowiedzialny jest za zniknięcie guzika. Tylko czy mała skarpetka będzie postanowiła wyjaśnić tę nieco tajemniczą sprawę? Jeżeli ktoś chce, to będzie w stanie dokonać wielu heroicznych czynów. Nie tylko, jeżeli chodzi o odnalezienie guzika, ale również wtedy, kiedy będzie trzeba pomóc aktorom. Ci akurat zapomnieli swoich ról i kompletnie nie mogą się odnaleźć. Ze spokojem, jeżeli ma się pod ręką taką skarpetkę, jak w tej bajce, to wszyscy sobie przypomną, jakie role mieli grać i dadzą naprawdę wspaniałe przedstawienie teatralne. A skarpetka będzie mogła wrócić do rozwiązywania zagadki kryminalnej i do poszukiwania złodzieja, który wziął mamie guzik.